راهنمای استفاده از سایت

help

دیجی ریال چیست ؟

ديجی ريال يک سیستم ارائه خدمات پرداخت آنلاین است که خدماتی همچون خريد و فروش ارزهای اينترنتی، پرداخت های آنلاین مربوط به رمزارزها، وبمانی و پرفکت مانی را مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران انجام می دهد.

چرا باید مدارک شخصی خود را ارسال کنم؟

به دستور پليس فتا و همچنين طبق قوانين رايج بازارهای مالی دنيا و با هدف جلوگيری از سوء استفاده از كارتهای بانكی دزدی (فيشينگ) ، هرفرد می بايست ثابت كند كه شخصا مالك كارت بانكی ای است كه از آن استفاده می كند.

چطور می توانم به دیجی ریال اعتماد کنم؟

ديجی ريال بيش از يك سال است كه خدمات ارزی آنلاين را بدون هيچ گونه مشكلی و با تضمين انجام می دهد.

چه ارزهایی را می توان در دیجی ریال معامله کرد؟

در حال حاضر ارزهای اينترنتی بيت كوين، تتر، پرفكت مانی و وب مانی در ديجی ريال ارائه می شود. در زمان های مختلف ممكن است تعداد و تنوع اين ارزها كاهش يا افزايش يابد.

راه های ارتباط با دیجی ریال چیست؟

برای ارتباط با ديجی ريال راههای مختلفی وجود دارد:

1-  چت آنلاين: كارشناس های ما به وسيله چت، آماده پاسخگويی به سوالات می باشند.

2-  تماس با ديجی ريال : شما می توانيد در هر ساعتی از شبانه روز با شماره های درج شده در وبسايت ديجی ريال تماس بگيريد.

3-  تلگرام : كارشناسان ما به صورت 24 ساعته در اپليكيشن تلگرام پاسخگوی شما هستند. برای مشاهده آی دی تلگرام ديجی ريال به صفحه تماس با ما مراجعه كنيد.

4- ارسال تيكت : پس از ثبت نام در پنل كاربری ديجی ريال شما می توانيد در قسمت پشتيبانی، تيكت جديد ثبت كرده و سوالات خود را مطرح نماييد. كارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

چطور در دیجی ریال خرید یا فروش انجام بدهم؟

برای خريد يا فروش ارز در ديجی ريال، ابتدا بايد در پنل كاربری ثبت نام كنيد، سپس هويت خود را تاييد نماييد. بعد از اين فرايند، می توانيد در هر زمان با ورود به حساب كاربری خود، از منوی سفارش، سفارش خريد يا فروش خود را ثبت كرده و پرداخت كنيد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام چيست؟

  • ايميل معتبر
  • شماره موبايل فعال به نام صاحب حساب كاربری
  • شماره تلفن ثابت معتبر
  • تصوير كارت ملی
  • تصوير كارت بانكی ( به نام صاحب حساب كاربری)
  • شماره حساب بانكی (به نام صاحب حساب كاربری و صرفا برای دريافت وجه از ديجی ريال)

نرخ خرید و فروش ارزهای دیجیتال را چگونه مشاهده کنم؟

پس از ورود به حساب كاربری خود، با انتخاب منوی سفارش، زيرمنوی سفارش خريد يا سفارش فروش را انتخاب كنيد، سپس در قسمت ميانی صفحه انواع ارزهای موجود و قيمت لحظه ای آن را مشاهده كنيد.

چطور در دیجی ریال حساب کاربری باز کنم؟

برای ثبت نام در ديجی ريال ابتدا به صفحه ثبت نام مراجعه كنيد. سپس اطلاعات لازم را در فرم ثبت نام وارد كنيد. درصورتی كه اطلاعات لازم را درست وارد كنيد، حساب كاربری شما ايجاد می شود و از اين به بعد می توانيد با مراجعه به صفحه ورود و وارد كردن اطلاعات مورد نياز، به حساب كاربری خود وارد شود.

احراز هویت و تکمیل اطلاعات کاربری

برای انجام خريد از ديجی ريال، لازم است تا فرايند احراز هويت خود را تكميل كنيد. برای اين كار پس از ورود به حساب كاربری خود، از منوی سمت راست، گزينه  احراز هويت را انتخاب كنيد. سپس در قسمت ميانی صفحه، 5 قسمت مختلف را تكميل كنيد.

 • تاييد شماره موبايل: برای اينكار بايد يک شماره موبايل فعال كه به نام خودتان است را در قسمت شماره موبايل وارد كنيد و گزينه ثبت را انتخاب كنيد. يک كد تاييد به موبايل شما پيامک خواهد شد كه شما با وارد كردن كد ارسالی  در قسمت كد فعال سازی، موبايل خود را تاييد می كنيد.
 • تاييد تلفن ثابت: شماره ثابت خود را وارد كرده و گزينه ثبت را انتخاب كنيد. يک تماس خودكار با شماره تلفن شما گرفته می شود كه حاوی يک كد صوتی است. كد مورد نظر را در قسمت كد فعال سازی وارد كنيد. توجه كنيد ممكن است در مواردی، تماس توسط كارشناسان ديجی ريال صورت گيرد.
 • تاييد ايميل: ايميل خود را در قسمت ايميل وارد كرده و گزينه ارسال كد فعال سازی را انتخاب كنيد. سپس به ايميل خود مراجعه كرده و در ايميل دريافتی از طرف ديجی ريال، روی گزينه فعال سازی اكانت كليک كنيد.
 • مدارک شناسايی: ابتدا مشخصات خود شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر و كد ملی خود را در قسمت های مربوطه وارد كنيد. سپس مطابق تصوير نمونه موجود در انتهای اين متن، يک تصوير از خودتان به همراه كارت ملی، كارت بانكی و دست نوشته مورد نظر تهيه كرده و از قسمت انتخاب فايل، تصوير تهيه شده را بارگذاری كنيد. حتما روی تاريخ انقضا و CVV2 را بپوشانيد.
 • تاييد كارت بانكی: ابتدا نام دارنده كارت (كه بايد خودتان باشيد) و شماره كارت بانكی خود را وارد كنيد. سپس يک عكس از كارت بانكی خود گرفته و از قسمت انتخاب فايل آن را بارگذاری كنيد. حتما روی تاريخ انقضا و CVV2 را بپوشانيد.

نحوه صحیح ارسال عکس سلفی و سایر مدارک شناسایی چگونه است؟

برای تاييد هويت حساب كاربری خود، نياز به ارسال يک عكس سلفی از كاربر به همراه كارت شناسايی ملی، كارت بانكی و يک دست­نوشته با متن زير است:

جهت احراز هويت در ديجی ريال.

“اينجانب متعهد می شوم حساب کاربری و مدارک خود را در اختیار اشخاص غیر قرار ندهم.
نام و نام خانوادگی
تاریخ و امضا  “

لطفا توجه كنيد:

 • كارت ملی و كارت بانكی بايد در عكس كاملا واضح و خوانا باشند.
 • تصوير سلفی را به صورت آينه ای ارسال نكنيد.
 • روی CVV2 و تاريخ انقضای كارت بانكی را بپوشانيد.

تصوير نمونه سلفی:

چطور از دیجی ریال، ارز دیجیتال بخرم ؟

پس از ثبت نام و انجام فرايند احراز هويت، وارد حساب كاربری خود شويد و از منوی سمت راست، گزينه سفارش را انتخاب كرده و روی گزينه خريد ارز از سايت كليک كنيد. سپس می توانيد در قسمت ميانی صفحه، ارزهای موجود و قيمت لحظه ای آنها را مشاهده كنيد. خريد ارز از سايت شامل سه مرحله می باشد:

  • در مرحله اول، پس از انتخاب مقدار ارز مورد نياز خود، با تيک زدن گزينه ” من با قوانين و مقررات موافق هستم” ، مطالعه و موافقت خود را با قوانين ديجی ريال اعلام كرده و روی گزينه بعدی كليک كنيد.
  • در مرحله دوم شماره كيف پول خود را مطابق ارز مورد نياز وارد كنيد.
  • در مرحله سوم ضمن مشاهده جزييات سفارش، نوع پرداخت خود (كيف پول ريالی يا از طريق درگاه بانكی) را انتخاب كرده و روی گزينه ثبت سفارش و پرداخت كليک كنيد.

چقدر طول می کشد تا ارز دیجیتالی که از دیجی ریال خریده ام، به کیف پول دیجیتال من منتقل شود؟

در اولين خريد شما، 24 ساعت بعد از پرداخت سفارش ، ارز مورد نظر به كيف پول ديجيتال شما ارسال خواهد شد. پس از آن برای سفارش های بعدی معمولا سفارش ها به صورت آنی و خودكار پردازش شده و ارسال می شوند.

چطور ارز دیجیتال ام را به سایت بفروشم ؟

پس از ثبت نام، وارد حساب كاربری خود شويد و از منوی سمت راست، گزينه سفارش را انتخاب كرده و روی گزينه فروش ارز به سايت كليک كنيد. توجه كنيد فرايند فروش ارز به ديجی ريال، در زمان های مختلف ممكن است به صورت دستی يا خودكار انجام پذيرد.
درحال حاضر برای فروش ارز خود به ديجی ريال، از قسمت پشتيبانی يک تيكت جديد ثبت كرده و نوع و مقدار ارز خود را در تيكت ارسال كنيد. كارشناسان ديجی ريال در اسرع وقت سفارش شما را پردازش خواهند كرد.

بعد از انتقال ارز دیجیتال من به آدرس کیف پول دیجی ریال، چقدر طول می کشد تا معادل ریالی آن به حساب کاربری من منتقل شود؟

معمولا معادل ريالی ارز فروخته شما، به صورت آنی به موجودی ريالی شما در حساب كاربری تان اضافه می شود.

چطور میتوانم کیف پول ریالی خودم را شارژ کنم؟

پس از ثبت نام و انجام فرايند احراز هويت، وارد حساب كاربری خود شويد و از منوی سمت راست، وارد قسمت كيف پول ريالی شويد. سپس روی گزينه افزايش موجودی كليک كنيد. برای شارژ كيف پول ريالی 2 راه وجود دارد:
1- افزايش موجودی از طريق درگاه بانكی: برای اين كار در قسمت درگاه پرداخت، رقم مورد نظر را وارد كرده و روی گزينه پرداخت كليک كنيد. بعد از چند ثانيه به صفحه درگاه بانكی منتقل خواهيد شد و با وارد كردن اطلاعات كارت بانكی خود، می توانید پرداخت را انجام دهيد. سپس به حساب كاربری باز خواهيد گشت و موجودی شما بلافاصله افزايش خواهد يافت.
2- افزايش موجودی از طريق ثبت فيش حواله بانكی: برای اين كار ابتدا از بخش پشتيبانی، درخواست شماره حساب ديجی ريال را در يك تيكت جديد ثبت كنيد. پس از دريافت شماره حساب ديجی ريال، می توانيد با مراجعه به بانک، مبلغ مورد نظر را به حساب ديجی ريال واريز كنيد. سپس تصوير واضح فيش بانكی را به همراه ساير اطلاعات مورد نياز در قسمت “حواله” وارد كرده و روی گزينه ارسال كليک كنيد. كارشناسان ديجی ريال پس از بررسی اطلاعات وارد شده، كيف پول ريالی شما را شارژ خواهند كرد.

چطور میتوانم از کیف پول ریالی خودم برداشت کنم؟

پس از ورود به حساب كاربری، از منوی سمت راست گزينه كيف پول ريالی را انتخاب كنيد. سپس در قسمت ميانی صفحه، روی گزينه درخواست برداشت كليک كنيد. اگر قبلا حساب بانكی خود را ثبت نكرده ايد، با انتخاب گزينه افزودن حساب بانكی ، يک حساب بانكی به نام خودتان را به همراه مشخصات بانک و شماره شبا ثبت كنيد.
سپس در قسمت پايين، مبلغ درخواستی و توضيحات لازم را وارد كرده و روی گزينه ارسال كليک كنيد.

چقدر طول می کشد تا موجودی ریالی ام در دیجی ریال، به حساب بانکی ام منتقل شود؟

اين زمان بسته ساعت انجام فروش ارز به سايت ، و به دليل شرايط سيستم بانكی و پايا از يک ساعت تا 24 ساعت زمان خواهد بود.

چگونه امنیت حساب کاربری ام را بالا ببرم؟

  • كلمه عبور (پسورد) حساب كاربری خود را يک كلمه سخت و غير قابل حدس زدن انتخاب كنيد.
  • در كافی نت ها ، موبايل ها يا كامپيوترهايی كه متعلق به خودتان نيستند اقدام به ورود به حساب كاربری نكنيد.
  • مراقب حملات فیشینگ باشید.
   ديجی ريال در حال حاضر فقط و فقط يک دامنه به آدرس www.digirial.com دارد. هيچ آدرس ادعايی ديگری مورد تاييد ديجی ريال نيست و حتما جعلی می باشد.
  • راه های ارتباطی ديجی ريال در قسمت آشنايی با ديجی ريال، بخش راههای تماس با ديجی ريال معرفی شده است. به جز راه های ارتباطی مذكور، هيچ ارتباطی با شما از طرف ديجی ريال معتبر نيست! مثلا در صورتی كه شخصی به وسيله ايميل يا تلفن ادعا كند كه از طرف ديجی ريال تماس گرفته، بايد حتما ارتباط او را با ديجی ريال بررسی كرده و در خارج از چارچوب وب سايت ديجی ريال، هيچ معامله ای انجام ندهيد.
   دقت كنيد هر زمانی كه برای پرداخت وجه به درگاه بانكی منتقل می شويد، ابتدا بايد از صحت صفحه درگاه مطمئن شوید. برای اين كار بايد آدرس مرورگر خود را چک كنيد و فقط در صورتی كه آدرس آن صفحه با HTTPS و به صورت سبز رنگ باشد مورد اطمينان است. در غير اينصورت صفحه مورد نظر جعلی است!

تاریخچه واریزها و برداشت ها

برای مشاهده سوابق واريزی های خود به حساب كاربری تان، پس از ورود به حساب كاربری خود، منوی كيف پول ريالی را انتخاب كنيد. در قسمت ميانی صفحه می توانيد ليست واريز ها و برداشت های خود را مشاهده كنيد.

تاریخچه سفارشات

پس از ورود به حساب كاربری، منوی سفارش را انتخاب كرده و روی گزينه ليست سفارشات من كليک كنيد. در قسمت ميانی صفحه، ليست سفارشات شما به همراه وضعيت آنها قابل مشاهده است.